ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8516685
*
nr 851 6685
Spegel
+ taburett, vitmålad metall, höjd: 68 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2013
kl 18:16:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/10 15:52:19
1
300 kr
7/10 16:20:41
2
350 kr
7/10 17:06:35
1
400 kr
7/10 17:57:21
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bankett banketter kullerstol spegel speglar taburett taburetter vitmålad metall
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 851 6685
Spegel
+ taburett, vitmålad metall, höjd: 68 cm
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/10 15:52:19 | 1 | 300 kr |
| 7/10 16:20:41 | 2 | 350 kr |
| 7/10 17:06:35 | 1 | 400 kr |
| 7/10 17:57:21 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bankett banketter kullerstol spegel speglar taburett taburetter vitmålad metall
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



